Nienawidzę kuchennych szafek. A w szczególności tych spiżarkowych i z przyprawami. Nie zliczę momentów, kiedy coś spadło mi z takiej na głowę, albo gdy żeby wyjąć jedną potrzebną rzecz musiałam wyjąć wszystko z całej półki. Gotowanie ma być przyjemnością, a kuchnia ma być funkcjonalna. Co zrobiłam, żeby poprawić jakość swojego funkcjonowania w tym pomieszczeniu?
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą zrób to sam. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą zrób to sam. Pokaż wszystkie posty
22 października 2016
20 grudnia 2015
Prezenty w słoiku - Last minute DIY || Coraz bliżej święta #4
Wigilia już naprawdę bliziutko, ale jeśli jakimś cudem nie macie jeszcze prezentów, to koniecznie czytajcie dalej - być może Was uratuję ;)
Prezent w słoiku! Nie nie, nie mówię o zawiezieniu cioci słoika bigosu z Wigilii - chociaż to może być bardzo miły dodatek :P - tylko o skompletowaniu totalnie spersonalizowanego prezentu. Co jest najlepsze w tym pomyśle? Jego koszt zależy tylko i wyłącznie od Was :) A co w taki słoik wsadzić?
1. Zestaw SPA - lakier do paznokci, pilniczek, mała kulka do kąpieli, albo takie żeli kolorowe, które można kupić w sephorze. Można dorzucić maseczkę, jakieś próbki itp. Mała rada - jeśli kupujecie gadżety typowo do kąpieli, upewnijcie się, że obdarowywana osoba ma wannę :) Można też kupić zestaw miniaturek jakiejś firmy i rozdzielić go na kilka takich słoików, żeby zaoszczędzić :)
2. Domowy peeling - ten prezent sama testowałam, bardzo się sprawdził :) Tutaj można wykorzystać dwie opcje - albo wsypać same sypkie składniki i dodać przepis (wymieszaj z olejkiem lub żelem pod prysznic), albo zrobić gotowy peeling, np taki jak z tego przepisu :)
3. Coś dla miłośników herbaty - małe paczuszki herbaty, może herbata-kwiatek, do tego fajny zaparzacz :)
4. Terrarium z sukulentami - meeega modne ostatnio w internetach. Na różne warstwy piasku, ziemi i żwirku wsadzamy małe sukulenty i kaktusy - tip: można dołożyć tam jakąś małą figurkę, np postać z ulubionego filmu obdarowywanego (przy aktualnym hypie na gwiezdne wojny R2D2 powinien być bezbłędnym trafem :P)
5. Słodycze - to chyba najprostsze, bo wystarczy zrobić mix ulubionych cukierków, ale można pokombinować trochę bardziej i zrobić domową granolę, albo mix na ciasteczka, który będzie wymagał tylko dodania mokrych składników - nie zapomnijcie dołączyć przepisu!
6. Drinki - To się chyba najfajniej sprawdzi jeśli znajdziecie słoik ze słomką. Do środka wrzucacie np. miniaturową tequilę, limonkę i paczuszkę soli. Itd itd - kombinacji może być wiele :)
Jak Wam się podobają takie pomysły na prezenty? Jak dla mnie to dobra opcja na podarunki dla znajomych, dalszej rodziny czy na klasowe/firmowe mikołajki. Takie prezenty mogą być zupełnie niezobowiązujące jak i mocno spersonalizowane.
Dajcie znać co o tym sądzicie! :)
Podoba Ci się u mnie? Możesz polubić stronę bloga na facebooku, zaobserwować go na bloglovin, albo wejść na mój instagram! Zapraszam :)
Etykiety:
diy
,
prezenty
,
prezenty DIY
,
prezenty w słoiku
,
święta
,
zrób to sam
18 grudnia 2015
5 Świątecznych dekoracji DIY || Coraz bliżej święta #3
Święta już naprawdę blisko! Nawet nie wiecie jak się cieszę na ten okres i na trzytygodniową przerwę w studenckich obowiązkach ;) Macie już udekorowany dom na święta? Jeśli nie, albo jeśli chcielibyście dodać jakiś własnoręcznie zrobiony akcent, to zapraszam po dawkę inspiracji :)
2. Dekoracje z literek od scrabble - bardzo fajna opcja. Nie trzeba się ograniczać do świątecznych haseł - fajnie byłoby też napisać imiona domowników :)
3. Girlanda - tutaj jest z worka jutowego, fajnie też wychodzi z papieru prezentowego - spodziewajcie się w przyszłym tygodniu posta, w którym pokażę jak wyszła nasza :)
4. Wieniec z bombek - Pomysł wydaje się mega prosty i efektowny. Ja chciałabym tylko zwrócić uwagę na to, żeby zabezpieczyć dużą ilość bombek do tego projektu ;)
5. Łańcuch z suszonych cytrusów - choinka w mojej szkole zawsze była obwieszona takimi dekoracjami :) Myślę że to fajny, tani i ładnie pachnący pomysł na dekoracje :)
Spodobały Wam się te pomysły? Jakie dekoracje macie u siebie?
Podoba Ci się u mnie? Możesz polubić stronę bloga na facebooku, zaobserwować go na bloglovin, albo wejść na mój instagram! Zapraszam :)
1. Ramka z bombkami - mega mi się podoba ten patent, popularna jest też wersja z małymi dzwoneczkami :) W dodatku jeżeli dobrze to zrobimy, to tę samą ramkę można wielokrotnie używać - co sezon z innym wypełnieniem :)
2. Dekoracje z literek od scrabble - bardzo fajna opcja. Nie trzeba się ograniczać do świątecznych haseł - fajnie byłoby też napisać imiona domowników :)
3. Girlanda - tutaj jest z worka jutowego, fajnie też wychodzi z papieru prezentowego - spodziewajcie się w przyszłym tygodniu posta, w którym pokażę jak wyszła nasza :)
4. Wieniec z bombek - Pomysł wydaje się mega prosty i efektowny. Ja chciałabym tylko zwrócić uwagę na to, żeby zabezpieczyć dużą ilość bombek do tego projektu ;)
5. Łańcuch z suszonych cytrusów - choinka w mojej szkole zawsze była obwieszona takimi dekoracjami :) Myślę że to fajny, tani i ładnie pachnący pomysł na dekoracje :)
Spodobały Wam się te pomysły? Jakie dekoracje macie u siebie?
Podoba Ci się u mnie? Możesz polubić stronę bloga na facebooku, zaobserwować go na bloglovin, albo wejść na mój instagram! Zapraszam :)
Etykiety:
bombki
,
boże narodzenie
,
dekoracja
,
dekoracje
,
diy
,
girlanda
,
łańcuch
,
święta
,
wieniec
,
zrób to sam
25 sierpnia 2014
Szkolne DIY - inspiracje
Szkołę jako taką skończyłam już kilka lat temu. Ale wiecie czego mi brakuje? Szkolnych wyprawek. Wybierania zeszytów, długopisów, miliarda pierdół, które wydają się niezbędne, a później używa się ich raz, albo wcale. O tak, nadal dostaję absolutnego świra na widok stoiska papierniczego w sklepie. Niby na studia mogłabym kupować to samo. Ale prawda jest taka, że po pierwszym tygodniu ZAWSZE przestaję notować i jedyną rzeczą, która się sprawdza, są luźne kartki, które można później gdzieś wpiąć.
Tak czy siak, pooglądać zawsze można :P I z racji zbliżającego się nieuchronnie 1 września, chcę Wam pokazać kilka pomysłów na to, jak samemu odpimpować swoje zeszyty, długopisy itp. ;)
http://www.beadandcord.com/clipper/kellie.mookjai.1369114/diy-back-to-school-10650/47532.html
Coś dla tych, którzy ciągle gubią długopisy. Odnośny segregator czy zeszyt, a właściwie jego okładkę oplatamy kolorowymi gumkami, między które możemy powsadzać karteczki z przypominajkami, linijki, ołówki itp. Nie wiem na ile byłoby to wygodne, ale na pewno pomysłowe ;)
http://brunchatsaks.blogspot.com/2013/04/diy-glitter-pencils.html
Brokatowe ołówki. Czyli kupujemy najtańsze, a później ozdabiamy je tak, żeby każdy widział, że to nasze. Mod podge z tego co wiem można zastąpić klejem używanym do decoupage'u :)
http://www.beadandcord.com/clipper/kellie.mookjai.1369114/diy-back-to-school-10650/48335.html
Washi tape! Gdyby nie były takie drogie, okleiłabym nimi wszystko. Serio. Nie ma chyba prostszej opcji na oryginalne ozdobienie swoich przedmiotów.
I na koniec kilka filmików z jeszcze ciekawszymi DIY:
Etykiety:
back to school
,
diy
,
szkoła
,
zeszyty
,
zrób to sam
29 czerwca 2013
DIY: Naprawa Lilou
Te z Was, które miały kiedyś do czynienia z bransoletkami typu Lilou na pewno wiedzą, że sznurki nie są ich mocną stroną. Ja w moich bransoletkach wymieniałam je już po kilka razy. Koszt takiej zabawy w salonie Lilou to 15 zł. Nie najtaniej prawda?
Więc czemu nie spróbować zrobić tego samemu?
Ja korzystałam z tego tutorialu:
KLIK
Potrzebujemy 40 cm sznurka 2 mm, który możemy kupić na allegro w dowolnym kolorze.
2 metry takiego sznurka kosztują złotówkę.
Szybka kalkulacja:
Za koszt wymiany sznurka w Lilou możemy wymienić sznurki w 75 bransoletkach!!
Potrzebujemy 40 cm sznurka 2 mm, który możemy kupić na allegro w dowolnym kolorze.
2 metry takiego sznurka kosztują złotówkę.
Szybka kalkulacja:
Za koszt wymiany sznurka w Lilou możemy wymienić sznurki w 75 bransoletkach!!
A tak mi wyszło:
Zostają niestety kikuty końcówek i ja póki co nie umiem z tym nic zrobić, ale będę nad tym myśleć ^^
Zapięcie "jeździ" i działa jak trzeba ^^
Porównanie z węzłem ze sklepu - sklepowym nie zostają końcówki :(
Aha! nie radzę przypalać końcówek, bo palą się jak knoty od świeczek ^^
Znając ten węzeł możemy po prostu nakupić sobie sznurków i zawieszek i narobić sobie mnóstwo ślicznych bransoletek za grosze :)
Ja na pewno nie zapłacę już Lilou za wymianę sznurka :P
Macie Lilou albo podobne bransoletki?
Wymieniacie sznurki?
A może robicie podobne bransoletki samodzielnie?
Etykiety:
biżuteria
,
diy
,
lilou
,
naprawa lilou
,
sznurek
,
węzeł lilou
,
zawieszka
,
zrób to sam
Subskrybuj:
Posty
(
Atom
)