Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Prolab. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Prolab. Pokaż wszystkie posty

29 kwi 2021

Nowe produkty Prolab w moim domu dla całej rodziny.

Witam,



Bardzo lubię takie marki kosmetyczne, które w swoim asortymencie mają produkty dla całej rodziny. Ja sama lubię się dzielić z bliskimi kosmetykami, które nie są przeznaczone typowo dla mnie, lub takimi które wiem, że ktoś w rodzinie bardziej będzie potrzebował czegoś ode mnie. Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne „PROLAB” to dynamicznie rozwijająca się, polska firma branży farmaceutycznej. Kilka owych produktów zagościło u mnie w domu i od jakiegoś czasu dobrze się one  sprawdzają. Myślę, że w każdym domu warto mieć takie pomocne produkty, jak spirytus kosmetyczny oczyszczający, do przemywania, czy żel przeciwbólowy itp. Na pierwszym zdjęciu pojawił się także krem do stóp i popękane pięty - pisałam o nim wpis wcześniej, więc serdecznie tam zapraszam. O pozostałych produktach słów kilka poniżej :)


Spirytus Kosmetyczny Oczyszczający Cytrynowy, 100ml - Preparat stosowany do oczyszczania skóry rąk. Znakomicie nadaje się do odświeżania rąk np. w podróży. Spirytus kosmetyczny nadaje skórze przyjemny, delikatny zapach cytrynowy.
Produkt zawiera 70% alkoholu dzięki czemu wykazuje właściwości odkażające.

Skład:
Alcohol Denat., Aqua, Perfum, Limonene, Citral, Geraniol, Linalool

Spirytus ten ładnie i orzeźwiająco cytrusowo pachnie, szybko odświeża dłonie jak też nadaje się do przemywania wybranych partii na ciele. Np. mój tata stosuje go zawsze przed badaniem cukru we krwi, kiedy to oczyszcza nim skórę w miejscu ukłucia na palcu. Płyn ten zawiera 70% alkoholu więc odkaża skórę z bakterii i działa odświeżająco. Można zabierać go też w podróż, kiedy nie mamy dostępu do świeżej wody, a chcemy umyć ręce. Wygodny aplikator na spray ułatwia psikanie, a mała buteleczka 100 ml jest wygodna i zgrabna. Dodatkowo w obecnych czasach każde oczyszczenie rąk jest wskazane - tak czy inaczej takie płyny są już czymś normalnym. 


Żel Przeciwbólowy ETHERICUM, 100ml jest stosowany w łagodzeniu bólów głowy oraz bólów występujących w zmianach zwyrodnieniowych stawów, kręgosłupa, po przetrenowaniu mięśni i po urazach bez złamań.

Zawiera unikalną kompozycję olejków eterycznych, mentol oraz kamforę. Wykazuje dwustopniowe działanie chłodząco-rozgrzewające, które przynosi ulgę w występujących bólach. Zawarty w ŻELU PRZECIWBÓLOWYM ETHERICUM mentol podrażnia zakończenia czuciowe receptorów zimna, wywołując na skórze uczucie chłodu. Natomiast olejki eteryczne i kamfora działają rozgrzewająco i stymulująco na zakończenia czuciowo-powierzchniowe skóry, powodując miejscowe przekrwienie skóry.

Skład:
Olejki eteryczne (cytrynowy, herbaciany, goździkowy, lawendowy, miętowy, rozmarynowy), mentol, kamfora, gliceryna, karbomer, wodorotlenek sodu, substancja konserwująca, barwnik, etanol, woda oczyszczona

Żel ten będzie już dla mojej mamy, która to miewa bóle w stawach, w kręgosłupie i ciągle poszukuje czegoś nowego właśnie na takie bóle, kiedy ją złapią. Jeśli chodzi o ten żel, to nie ma o nim jeszcze zdania na jego temat, gdyż odpukać nie złapał jej ból od czasu kiedy ten produkt pojawił się u Nas w domu, więc kiedy tylko będzie musiała go użyć to na pewno napiszę tutaj jej odczucia. Nie mniej jednak takie żele przeciwbólowe można mieć na wszelki wypadek. Mnie interesuje to, że ten żel można stosować nawet w czasie bólu głowy. Na pewno polecę go też siostrze, która jest posiadaczką uciążliwej migreny :(


Oprócz produktów, ja sama np. lubię mieć gadżety z produktami zdrowotnymi. One także dobrze się sprwdzają dla starszych osób, które to z pamięcią mogą mieć już kłopoty. Kubek, czy podkładka pod niego jak też taka większa podkładka pod myszkę, może przypominać nazwę danego produktu - jak też poprawiać humor, kiedy patrzy się na zabawną grafikę.


A Wy kochani, macie u siebie w domu produkty zdrowotne, które mogą się przydać w każdej niespodziewanej dolegliwości?



pozdrawiam,
Donna 




28 kwi 2021

Sucha skóra na piętach - jak się jej pozbyć i zapobiegać pęknięciom?

Witam,



Niedawno pisałam ogólnie jakie jest moje 5 top jeśli chodzi o pielęgnację stóp. Jednym z punktów było o kremach i nawilżaniu skóry stóp - to ważny element przy pielęgnacji, by mieć zadbane stopy nie tylko przed nadchodzącym latem, ale cały czas. Mój poznany niedawno nowy krem do stóp oraz na popękane pięty to Pedipur Heel, który ma za zadanie wygładzić, odżywić i zregenerować skórę, czyli wszystko to co jest dla mnie ważne przy właściwej odpowiedniej pielęgnacji. Ja kilkakrotnie miałam już stan, kiedy skóra na piętach potrafiła delikatnie mi pękać, ale szybko ten stan udawało mi się regenerować przy mocniejszym nawilżaniu zwłaszcza na noc ubierając bawełniane skarpetki.

Zapraszam Was kochani na wpis z produktem jak przygotowuję swoje stopy już na lato! :)


Przeznaczenie i właściwości:
Krem jest przeznaczony do codziennej pielęgnacji szorstkiej, popękanej i bardzo suchej skóry stóp. Dzięki unikalnej formule wzbogaconej betainą i ekstraktem z drożdży doskonale nawilża i wygładza naskórek nadając mu jedwabistą gładkość. Działa kojąco i odświeżająco. Nawet najbardziej zniszczone stopy są wolne od pęknięć, a skóra staje się gładka, zregenerowana i długo pozostaje miękka.


Sposób użycia:
Nałożyć niewielką ilość kremu na czystą i suchą skórę pięt i wmasować. Stosować codziennie wieczorem. Można go stosować na szorstką skórę łokci, dłoni i kolan.

Skład:
Aqua, Glycerin, Isopropyl Myristate, Paraffinum Liquidum, Acrylamide/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Isohexadecane, Betaine Monohydrate, Mentha Piperita Extract, Sodium Carboxymethyl Betaglucan, Butylene Glycol, Polysorbate 80, Sorbitan Oleate, Pentylene Glycol, Caprylyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Parfum, Linalool, Hexyl Cinnamal, Citronellol, Limonene, Geraniol, Citral


Lubię poznawać nowe kosmetyki, zwłaszcza te, które jeszcze nie miałam, ponieważ zawsze podchodzę do tego tak, że może to właśnie ten konkretny produkt sprawi, że zostanie moim ulubieńcem?

Jak zatem krem do stóp Pedipur Hell od Prolab sprawdził się u mnie? Ogólnie to dobry krem, który mogę polecić każdemu. I chociaż nie mam obecnie jakoś bardzo zniszczonej skóry na stopach, to stan szczególnie pięt chciałabym mieć w lepszej kondycji. Przez zimę stopy chowałam w ciepłych butach teraz nadchodzi czas kiedy częściej będę chodzić w klapkach z odkrytymi palcami, więc obowiązkowo wieczorna pielęgnacja stóp jest wskazana. Krem podoba mi się za jego ładny świeży zapach. Jest przyjemny i podejrzewam, że jego aromat spodoba się większości. Konsystencja biała kremowa nawet szybko się wchłania i nie pozostawia tłustej powłoki. Moje przesuszone pięty miejscami dosłownie wpijały ten krem i od razu mogłam ubierać skarpetki. Podoba mi się to, bo kosmetyki, które szybko się wchłaniają mogę używać nawet wtedy kiedy mam rano ograniczony czas na pielęgnację.


Przy systematycznym używaniu tego typu odpowiednich kremów do stóp, wiem to po sobie, że już w krótkim czasie można poprawić ogólną kondycję suchej skóry. Do tego pamiętam też o odpowiednich kąpielach (moczeniu stóp np. w soli), używaniu peelingów, czy pumeksu. Stawiam przede wszystkim na pielęgnację domową, a ta nigdy mnie nie zawodzi. 

A Wy kochani jak dbacie o swoje stopy i czym je nawilżacie?



pozdrawiam,
Donna 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...