A következő címkéjű bejegyzések mutatása: számláló. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: számláló. Összes bejegyzés megjelenítése

2009. április 21., kedd

Úgy látom meggyógyultak

Úgy látom, hogy közben rendeződtek a néhány napig nehezen, vagy egyáltalán nem olvasható blogok.
Ha szeretnétek lecserélni a számlálótokat, tudom ajánlani a www.mystat.hu számlálót, amely nagyon sok mindent megmutat, statisztikát készít és ezidáig nem volt vele problémám.
Persze ez csak egy ötlet... nem szeretnék senkit rábeszélni! :o))
Örülök, hogy újra mindenkit olvashatok!

2009. február 21., szombat

Japán, szóellenőrzés, egyebek

Drága Juhizs !
Egy módon tudhatod meg a blogját : Ha kiírod a fejlécedbe : Te, aki Japánból jársz hozzám, ha ezt érted, akkor hagyj üzenetet !
Sajnos, a térkép adataiból nem derül ki, hogy ki milyen blogról jött. A program kb egy hétig tárolja a várost, ha ez alatt nem jön onnan új látogató, akkor eltűnik.
Ennek a kiderítésére a FEEDJET Traffic live alkalmasabb, ez ugyanannak a programnak egy alprogramja. De csak az utolsó kb 20 belépőt tudod megnézni.
Némely számlálónak van ilyen szolgáltatása, pl a Dominocounter-nek. Ott van egy statisztika az utolsó 24 órában nálunk járt blogoknak.
Mária ! Nekem is fejtörést okozott egy darabig, hogy pesti létemre miért vagyok győri ? Aztán rájöttem, hogy a szolgáltatóm székhelye szerint regisztrál, és a szolgáltatóm győri. Valószínűleg nálad is valami hasonló probléma lehet.
A szóellenőrzés szükségességét én sem értem teljesen. Lányok, akik nem használjátok, nálatok hány robot hagyott üzenetet ? Mert nálam még egy sem :))

2008. december 30., kedd

Számláló :(((

Mint Zsuzsi is szóvá tette, a compteur.cc nevű számláló felugró ablakokat hoz magával. Ez még nem zavarna, azonban nem nagyon hagy kommentelni. A felugró ablak lefagyasztja a gépemet, vagy egyszerűen kidob a programból. Mire vissza tudok lépni, legalább 5-6 perc telik el, annyit meg nem ér meg egy hozzászólás, vagy csak nagyon ritkán. Így csak jelezni szeretném, hogy bár mindenkit olvasok továbbra is, ha nem hagyok üzenetet, az nem a bejegyzésnek, hanem a blog számlálójának köszönhető.

2008. november 23., vasárnap

Kérés teljesítve 2.

Én is lecseréltem a számlálómat a kérésetekre. Talán így a látogatóknak kevesebb bosszúságot okoz, bár bevallom én nem találkoztam az általatok említett kéretlen reklámokkal.

2008. november 22., szombat

Kérés teljesítve

Zsuzsi kérésére lecseréltem a számlálóm. Valóban minden comment mellé felugrott valami, nem minősítem, mi.
Az új számlálóm a régi, a Domino counter. Azzal régen semmi bajunk nem volt, de rosszul volt beállítva, és minden belépést számolt (rajtam kívül) ezért ha valaki az én oldalamról "csángott", akkor 10-20 belépőnek számolta. Ezért cseréltem le, ám most megvilágosodtam. A beállításainál lehet választani azt a lehetőséget :Unique visitors, és akkor mindenkit csak egyszer számol.
Itt lehet belépni . A new counterben kell regisztrálni, utána lehet beállítani, ad egy html kódot, amit ugye már megtanultunk használni :))) Aztán reméljük a legjobbakat.

Nagyon szépen kérek

...mindenkit, hogy a http://www.compteur.cc/ -s számlálót vegye ki az oldalsávjából. Annyi más számláló van még, ez meg olyan idegesítő, hogy állandóan felugró reklámablakokkal bombáz!
Köszönöm.

2008. november 19., szerda

Csángó lebukott !

Vagy legalábbis úgy tűnik, kizárásos alapon valószínűleg Dunakeszi. De hogy ezt hogy sikerült összehoznia ?! Ma, miközben csángtam ide-oda, egyszerre csak megjelent a Csángó felirat. Nosza, megnéztem a nyomkövetőn, és az utolsó belépő Dunakeszi volt. Ez viszont nem szerepelt a számlálón. Ebből gondolom, hogy megvan a tettes :)))) Végre nyugodtan alhatok, Miss Marple-vel egyetemben.

2008. november 2., vasárnap

A betyár mindenit!...

Hát nem eltűnt a számlálóm? A HTML kód ott volt, csak éppen nem akart működni, nem látszott, nuku, semmi...
Újból felraktam, (még jó,hogy emlékeztem nagyjából az összegre (4100)) Erre nem 475000 körüli összegből kezdett számolni? Újból felraktam, most működik. Na, de mi volt ez?
Szerintem valami az éterben omlott össze... vagy csak remélem? :(

Kéretlen reklámok

Ha számlálót, órát, más mókás, hasznos vagy haszontalan scriptet helyezünk el az oldalsávban, érdemes odafigyelni, hoz-e magával kéretlen reklámokat. Nem valami felhasználóbarát, ha az oldalunk megnyitásakor a látogatóink ,,bónuszként" egy felpattanó ablakban kéretlen reklámokat kapnak.
Ez a számláló: http://www.compteur.cc/ (amit előszeretettel használnak magyar bloggerek is) sajnos ilyen. Gondoljuk meg, megéri-e így használni.

2008. október 31., péntek

Karácsonyig

Kipróbáltam, és feltettem egy számlálót Mammka oldaláról. Bemásoltam, ahogyan tanultuk : modul, javaskript, html kód. Sehová nem fért be normálisan, ahová eredetileg modult lehet tenni, ezért behúztam a szövegrészbe, és oda engedte betenni.

2008. október 30., csütörtök

Számláló, de másképpen

Nagyon jópofa számlálót találtam valahol, ami azt méri, hány nap van még karácsonyig. Meg is találtam, fel is raktam, de akkora méretben jelent meg, hogy a blogom fele ezzel a mozdulattal el is tűnt. Mindent beborított a karácsonyi készülődés, amit azért nem szeretnék...

Tudja azt valaki, hogy hogyan lehet ezeknek a számlálóknak a méretét lekicsinyíteni?Úgy érzem, felfal a visszaszámlálás, ami egyébként igaz, mert újfent úgy érzem, hogy nem állok sehogysem. :(


2008. október 28., kedd

Megint a számláló!

Mea culpa! Szóval én vagyok a hunyó. Ugyanis a tartalomhoz kell azt a sok kriksz krakszot bemásolni és a cimhez valamit. Igy mindjárt helyre jött. Na azért nem vagyok az a nagy zseni, de izgatott a dolog. Gratulálhattok, hogy mégse vagyok "szőke" teljesen!

2008. október 27., hétfő

Megint a számláló

Gina leirása szerint beirtam mindent:
1. GMT +1
2.mikortól
3. e-mail cim
4. honlap
5. nem 18 éven felülieknek (ezt nem tudom jól csináltam?)
Azon a fajta számlálón, ami ezen a blogon van.
Az alábbi kódot adta:




Mikor a hozzászóláshoz irtam, akkor liirta, hogy hibás a HTML kód.
Na ezzel aztán azt hiszem befejeztem, de mégis csak szeretném tudni.
HELP!

2008. október 26., vasárnap

Saját összegzés

Hát, én tiszta boldog vagyok, mert a számlálóim (ugye, nekem 2 is van, az egyik számolja a boldog-boldogtalan látogatót, a másik azokat, akik éppen engem olvasnak) dolgoznak, ezt Nektek köszönhetem! Közben többször is gondolkodtam, miért is akarunk mi számlálót, miközben elsősorban úgyis magunknak írunk... hiúság, asszony a neved. :)

Linkelni magamtól megtanultam, miután kénytelen voltam, mert 7 másik emberre kellett utalnom. Képet felrakni szintén- ne mondjátok, hogy ez nem nagy kunszt, mert nekem az. :)
Csináltam egyedül bloglistát is, szóval megy, mint a karikacsapás. Egészen a következő feladatig, mert azért vannak még izgalmas dolgok. Pl. nem tudom, honnan szedtek kedves képeket le, amivel színesítitek a blogot vagy pl. a háttér változtatása komoly dolognak tűnik....

Etika? Na, az szép lesz, meg izgalmas is, ott lesznek az "összecsapások". De én várom, az eddigi segítségeket pedig nagyon köszönöm!

Összegzés : számláló

Két napja küzdünk a számlálókkal, én ezeket vettem észre :
1. Van olyan rendszer, pl (amit először javasoltam,mert egyszerűnek tűnt) Free Counter nem kér semmilyen személyes adatot, tehát nem tud minket azonosítani, ezért mindent számol.
2. Amelyik kér személyes adatot , pl Domino Counter, minden LÁTOGATÁSt számol, minket kivéve. Tehát ha valaki egy nap ötször jár nálam, az ötször számolja.
3. Amit Bruercsi tett fel, a francia oldal (Ha itt rákattintunk a részletes számlálóra, az az oldal jön fel) a LÁTOGATÓkat számlálja, minden látogató egynek számít, hiába néz be hozzánk többször is.
Természetesen minket nem számol.
Ez az én megfejtésem, a többiek nem tudom, mire jutottak :))

2008. október 25., szombat

Számláló-mizéria

Na, most felraktam ide egy másik számlálót és figyeljük mit csinál a kettő egymáshoz képest :))
******** ********* ********* **********
Kiegészítés:
Már figyeltem is!
Ahányszor nyomtam egy frissítést, annyiszor ugrott a felső számláló egyet, de az alsó az stabilan tartja magát, ezek szerint az figyeli, hogy azonos IP címről érkező kattintásokat csak egyszer veszi figyelembe egy nap.
Tehát az alsó ad valósabb adatot!
********* ********** ********** ***********
Raktam még fel egy másik figyelő kis programocskát, ami mutatja, honnan látogatják a blogot.

Számláló :))

Azt hiszem, az a számláló nem számolja a tulajt, amelyik a telepítés előtt elkéri a felhasználó összes adatát, email cím, URL cím, így tudja beazonosítani a felhasználót. A többi, amelyik semmit nem kér, a modell kiválasztása után adja a HTML-t és másolással felrakható, az nem tudja azonosítani a felhasználót, így őt is számolja :(( . De az is lehet, hogy rosszul gondolom, majd jön egy okosabb, és megmondja.

2008. október 24., péntek

Számláló

Úgy tűnik, a Dominocounter sem számol engem, kipróbáltam, ráadásul a szolgáltatóm nem szerepel a listán. A részletes adatokat csak a honlapjukon lehet megnézni. teljesen elcsodálkoztam, még japán látogatóm is volt :)). Viszont a Dominon kell regisztrálni, és email-ben küldenek HTML-t. Így aztán nem küszködök a francia oldallal, bár jobban néz ki Bruercsié, mint az enyém. Ha van kedved, itt nyugodtan cseréld le.
Meg egyáltalán, ha variálni akartok, tegyétek bátran.
Milyen sokan lettünk, klassz :)))

Számláló

A számlálókkal óvatosan kell bánni. Az első számlálóm számolt mindent, ha valaki csak barangolt a blogomon és kattintgatott a bloglistám tagjaira, azt is számolta. Irreális volt a növekedés.
A mostani számlálóm úgy tűnik felfogta, hogy pl. engem ne számoljon sose és hogy egy nap csak egyszer számoljon más IP címről érkező kattintásokat. Nem tudom most így fejből megmondani, honnan szedtem a számlálóm, de ha rámentek a blogomon a számlálóra, akkor automatikusan odavisz benneteket, ahonnan le lehet tölteni.
Viszont, amit meg én nem értek, hogy van az a "Live traffic feed" listám, ami mutatja, hogy honnan érkeztek látogatók és egyben rajzosan is mutatja a kiterített földgömbön is a találatokat. No, pl volt látogatóm már Szöul-ból is meg Amerika több pontjáról és egyszer csak eltüntek ezek a pontok. De miért?

Számláló

Szóval bementem gugliba, kiválasztottam, bekopiztam stb. Utána az Elrendezésekben oldalelemek hozzáadásában nem találtam HTML kódot. Azaz találtam, de az a sablon biztonsági mentése szöveget tartalmazta.
A modul hozzáadásában alapmodulok vannak megpróbáltam a sajátomat, de ott URL (http://) cimet kért.
Szóval béna vagyok, azaz vizuális. Ilyenkor kellene valaki aki idejön a géphez és két perc alatt megmutatja mindazt amit szeretnék tudni.
Tehát HELP!